15 Mart 2012 Perşembe

Trend Alert! : Yaka & Yaka Kolyeler

Bu sene bolca karşımıza çıkan gömleklerde değişiklik yaparak yakaları süslemeye karar vermiş tasarımcılarımız. Çok da güzel düşünmüşler :) Basit bir gömleğin yakasını değiştirerek bambaşka hava katıyorlar resmen. Durum böyle olunca da bol bol kombinler çıkıyor karşımıza. Özellikle gömleklerin tüm düğmelerini kapatarak giymek yeni trend. Sezonun bir diğer modası şifonla da birleşince ortaya çok güzel şeyler çıkmış. Bu sezon gireceğiniz tüm mağazalarda rastlayabilirsiniz bu gömleklere.

Gömleklerden yola çıkılarak da, güzel güzel süslenmiş yakaları niye sadece gömleğe takılı olarak giyelim ki fikri ortaya çıkmış. Bu fikirden de ayrı takılan Yaka Kolyeler türemiş. Bu da bu sezonun sevdiğim ayrı bir trendi. Bu yaka kolyeleri kullanabileceğiniz o kadar çok alan var ki. İster basit bir tişörtle takın, ister gece elbisenizin üstüne takın. Tamamen farklı bir hava yaratıyor. Değişiklik, yenilik ve yaratıcılık arayanlara duyurulur :)

Öncelikle, işte bir kaç gömlek yakası modelleri....


Bu yakaya ayrıca bir broş takılmış düşündüğüm kadarıyla ve inanılmaz sevimli değil mi?


İnci yaka


 Pullarla süslenmiş bir model görüyoruz.


 Ayrı takılmış gibi gözükse de... beyaz bir gömleğin nasıl da havasını değiştirmiş ama.


 Sezonun bir diğer trendi de zımba...


 Minik top küpeleri tutturmuş gibi gözüküyor. Düz beyaz gömleğinize denemeye ne dersiniz?


 Kanat detayını sezonun trendlerinden tasma kolyeyle tamamlamışlar ve çok hoş olmuş.


Bir kaç zımba modeli daha....

Şimdi de yaka kolye modellerine bakalım :)Gömlekten kesip çıkarılmış gibi bir örnek ve yine zımba detaylı.


 Pullu bebe yaka.


Topshop hepimizin cenneti olsa gerek, yine hoş modeller.


Dore deri bir örnek.


 Pullu bir örnek daha görüyoruz.
En çok kullanılan renk beyaz ve bocukların birleşimi. 
Bu modeller ise Zara'dan. Üçü de birbirinden alternatif kullanışlı :)Yine bir zımba modeli görüyoruz, bu sezon en sık göreceğimiz şeylerden biri demiş miydim? :)Daha çok kolye gibi gözüken bir model bu da...
Bu iki model ise Marni yazımdan tanımıştınız, yaka kolyelerin en güzel örneklerinden bana göre :)Bu iki modeli de, Marni at h&m'den yakalayamayınca moda tasarımcı kafasıyla biz yaparız yaa demiştim ya, demekle de kalmadım Annem sağ olsun hemen yapıp bana göndermiş, altına da Marni değil ama Mami yazmış canım :)


 Bu da Park Bravo'dan bir model.Taşlı yaka kolyem de H&M'den.


İncili modeli de yine Annem benim için yapmıştı :)


Topshop'tan aldığım altın pullu modeli de çok severek kullanıyorum.


Bir kaç tane de kombilenmiş Yaka Kolye koyayım dedim, umarım beğenmişsinizdir... :)2 yorum:

  1. merhabalar blogunuzu yeni gördüm ve çok beğendim.takipteyim ;) bu yakaları bende çok beğendim ve ilerde blogumda böyle bir post hazırlamak benimde planlarım içersinde :) Annenizn yaptığı modele gerçekten bayıldım =) eger benimde bloguma bir göz atıp katılırsanız çok sevinirim http://bensukaya.blogspot.com/ şimdiden teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  2. Çok teşekkür ederim :) Annemin yaptığı modelleri ticarete dökmeyi planlıyorum ama bakalım daha ilerde ;) hemen bakıyorum blogunuza, tekrar teşekkürler :)

    YanıtlaSil