23 Mart 2012 Cuma

Trend Alert! : Peplum

Havaların ısınmasıyla, azıcık güneş yüzü görmemizle baharlık giysiler iyice ortaya çıktı. Son bir kaç gündür babet olsun, kısa pantolonlar olsun, elbiseler, etekler olsun sokaklarda görülmeye başlandı bile. E güzel havalarla birlikte yepyeni bir sezonda yerini aldı. Bu havalarda gezmek zaten içimizden gelir ama alışveriş daha da bi gelir, yanılıyor muyum? Girdiğimiz tüm mağazalarda da karşımıza elbiselerde, eteklerde hatta bluz ve ceketlerde bile çeşit çeşit Peplum'lar çıkıyor.

Peki, gelelim asıl soruya. Peplum nedir? Peplum eteklerin ve elbiselerin üstüne eklenen volanlı ek parça. Elbise ve etek dışında ceketlerde ve bluzlarda da karşılaşabiliriz. Bana kalırsa şirin ve feminen bir hava katıyor bu peplum. Ama geniş kalçalı bayanların giymesini pek tavsiye etmem, daha da geniş gösterir. Herkese uygun bir şey değil yani ama trend olmuş, moda olmuş, her yerde görüyoruz... E ben de bir göz atıp paylaşayım dedim :)

İşte bu sezonun podyumlarından Burberry, Louis Vuitton, Bottega Veneta ve daha niceleri...Ünlüler de tercihlerini Peplum detayından yana kullanmışlar...


Tina Fey'i Oscar töreninden hatırlıyoruz.


Michelle Williams da aynı şekilde Oscar'da Louis Vuitton elbisesiyle...


Jennifer Hudson


Blake Lively


Ashley Greene


Emma Stone

Şimdi de mağazalardan örneklere bakalım :)


Zara


Dorothy Perkins


Topshop


Topshop


Zara


Zara


Zara


Zara

Bunlar da bluz örnekleri... :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder